Zaručeným tipem na aktivně strávené chvíle v podnětném a tvůrčím prostředí je návštěva nové interaktivní výstavy PLAY, která od 4. listopadu 2010 do 31. ledna 2011 zaplní všechny prostory Výstavní síně Mánes v centru Prahy (Masarykovo nábřeží 250, Praha 1). Rodičům s dětmi se tak nabízí, obzvláště v nevlídném podzimním či zimním počasí, vítaná možnost užít si příjemný den.

2media

Nezapomenutelným zážitkem je už samotná prohlídka unikátní expozice PLAY, kterou koncipoval všestrannými uměleckými aktivitami známý Petr Nikl. PLAY staví na imaginaci, fantazii a tvořivosti, kdy dotýkat se exponátů, vstupovat do nich, dotvářet je a hrát si s nimi je návštěvníkům nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno.

Expozici PLAY doplňuje řada hravých workshopů, které jsou určené jak pro školy, tak pro maminky s dětmi. Například v  úterý 9. listopadu je na programu Pet a Art aneb Umění jako hra – umělecká práce s tzv. recyklovatelným materiálem, při které se plastové lahve promění v prostředek rozvíjející tvůrčího ducha.

Ve čtvrtek 18. listopadu se uskuteční workshop s názvem Smyslové hry aneb Zázrak dotyku – vedle ostatních známých smyslů se zaměří na hmat, neboť právě ten je prostředníkem mezi námi samými a světem kolem nás.  

Ve čtvrtek 25. listopadu organizátoři zvou na workshop přibližující tradiční romské řemeslo – košíkářství, kde si každý může stvořit vlastní ošatku či košíček.

2media

V neděli 5. prosince do Mánesu přijde Mikuláš a možná také čerti a andělé! V Mánesu a přilehlém okolí vyroste netradiční Mikulášský jarmark s ukázkami starých řemesel, s výrobky ze specifických materiálů a samozřejmě s dobrým jídlem a pitím. Jarmark bude návštěvníkům přístupný zdarma. Pro děti je připraveno dopolední představení divadélka Čáry Máry Paní Láry, na které naváží kreativní dílny členů divadla Krasohled. Všichni zájemci, bez věkového omezení, si mohou vyrobit jednoduché loutky, masky či různé originální drobnosti.

Každý den je k dispozici nekuřácká Restaurace PLAY, a také kavárna, jejíž součástí je originální Leporelohra a Ateliér Sanquis, takže děti si mohou hrát a maminky či tatínkové v klidu popíjet kávu.

Expozice PLAY je otevřena denně, kromě pondělí, od 10 do 19 hod.

Foto: 2media