Pátý ročník Sletu princezen, oblíbené venkovní dětské slavnosti na Chateau Mcely, nabízí vzácnou příležitost alespoň na pár hodin proměnit dětská přání v realitu. Bydlet na zámku, procházet se v krásných šatech anglickým parkem, hodovat vybraná jídla jako opravdová princezna či princ… Pohádkový sen mohou prožít děti i jejich rodiče od 14. do 16. září. Část výtěžku z celé akce bude tradičně věnována na dobročinné účely.

2media

Slet princezen v bývalém venkovském sídle aristokratické rodiny Thurn-Taxisů, necelou hodinku jízdy z Prahy, letos láká nejen opravdu pohádkovou atmosférou, ale také novým, originálním programem plným zábavy a her.

Pro slečny i mladé pány

Jeho hlavní část se odehraje v sobotu 15. září od 13 do 17 hodin a jsou zváni ubytovaní i příchozí hosté. Děti jsou očekávány v princeznovských šatičkách, s korunkami, meči, erby, jak se na správném Sletu princezen sluší a patří. (Vstupné na hlavní program včetně bohatého rautu s nápoji a sweet barem je pro neubytované hosty 2 800 Kč / dospělá osoba a 750 Kč / dítě od 2 do 12 let.) Ve 13 hodin vše zahájí slavnostní příjezd královské rodiny a jejího doprovodu v kočáře, následovat bude slavnostní korunovace princezen a pasování princů provázené focením, kterou vystřídají zámecké hry pro princezny a prince, například lekce královského menuetu či mazurky, střílení z luku na terč, tvorba klobouků a erbů, projížďky na ponících, házení kroužků na meč a další. Chybět nebude ani pohádka Princ Bajaja v provedení divadelního spolku Nymburk a stylové projížďky kočárem ze Stájí Kateřina.

Slavnostní program vyvrcholí závěrečným tancem královského páru v doprovodu malých princezen a princů.

Foto: 2media