Děti hru na písku milují. Na pískovišti se vyřádí děti od jednoho roku, ale i děti mnohem starší. Stavět, bourat, hloubit nebo se prostě jen tak vrtat v písku, to děti prostě milují. Jaro už se nezadržitelně blíží. Přinášíme vám proto inspiraci v podobě tipu na vymazlená pískoviště pro děti. Vyberete si?

Co vše musí pískoviště mít

Pokud chcete zajistit dětem dokonalou hru na písku, musíte nad výběrem pískoviště přemýšlet. V první řadě se zaměřte na materiál. Mezi vhodné patří plast a dřevo. Dřevo má ovšem tu nevýhodu, že je nutné ho udržovat a díky opotřebení může dojí k jeho poškození, což může způsobit i poranění. Z tohoto pohledu jsou lepší volbou plastová pískoviště. Plast musí být ovšem tvrdý a dostatečně pevný, aby bylo zamezeno jeho poškození. Důležitou součástí pískoviště je kryt, který zamezí aby do písku vnikaly nečistoty. Dobré je, pokud je pískoviště vybaveno slunečníkem, který v létě ochrání před nebezpečnými slunečními paprsky. Přemýšlejte také nad rozměrem. Pískoviště musí nabídnout dětem dostatečný prostor pro hru.

Představujeme zajímavé varianty pískovišť

Plastové pískoviště Style

Toto plastové pískoviště je zářnou ukázkou toho, jak dokonale spojit příjemné s užitečným a ještě tím přinést zajímavý prvek na zahradu. Pískoviště pochází z dílny výrobce Step2. Má krásný pískovcový design, takže se stane i ozdobou zahrady. Pískoviště je vyrobeno z vysoce kvalitního tvrdého plastu a výrobce zaručuje jeho barevnou stálost. Pískoviště má tvar obdélníku o rozměrech 111,8 x 81,2 cm a vysoké je necelých 40cm. Poskytuje tedy dostatek místa pro hru.

Pískoviště Summertime

Pískoviště Summertime - letní dětské hřiště s pískovištěm

Patří do kategorie luxusnějších pískovišť. Je ideální do rodin s více dětmi. Pískoviště je totiž chytře propojeno s hrací zónou v podobě piknikového stolku. Na stolku si děti mohou hrát i jíst. Toto pískoviště má v základní výbavě i slunečník a pevný kryt na písek.

Plastové pískoviště Krab s krytem

Plastové pískoviště Krab s krytem

Toto pískoviště je vhodné pro nejmenší děti od 1 roku. Super je v tom, že klepítka nabízejí pohodlné sezení. I toto pískoviště má praktický kryt. Pokud chcete, můžete ho použít i jako mini bazének.

Tato a další i netradiční pískoviště najdete v nabídce internetového obchodu www.kuchynky-hracky.cz Nákup v tomto e-shopu zpříjemní super ceny…