Je to jedna z metod alternativní medicíny. Může pomoci s nefunkčními vztahy, „neposlušnými“ dětmi i rozsáhlými alergiemi. Člověk musí udělat jen jediné – rozhodnout se, že chce svůj problém skutečně řešit. Pak už stačí zajít za odborníkem – kineziologem – a nechat se provázet na cestě ke zdraví. K tomu fyzickému, i psychickému.

morguefile

Ač patří kineziologie mezi metody alternativní, tradiční západní medicína ji uznává. Důkazem toho je například to, že v některých zemích je součástí standardního léčebného systému a pojišťovny tuto metodu proplácí. V tomto směru se má naše země ještě mnoho co učit

OneBrain

Kineziologie je vlastně nauka o pohybu a jako taková metoda se dá studovat i na lékařských fakultách, resp. bývá součástí vzdělávání lékařů. Kineziologie, se kterou má možnost se setkat většina z nás, se nazývá OneBrain. I ona vychází z testování svalů. Tělo si totiž na buněčné paměti zaznamenává veškeré informace. Všechno, co kdy prožilo. Přičemž negativní informace nám mohou způsobovat a způsobují bloky. Ty se pak projevují v mnoha rovinách našeho života. Jak ve vztazích, tak i ve zdraví či ostatních oblastech našeho života.

Bezbolestná terapie

Průběh sezení u terapeuta je vlastně příjemně stráveným časem. Metoda je absolutně bezbolestná. Tedy pokud nebudeme počítat uroněné slzy, kterých často bývá během sezení víc než dost. Přes ty se vlastně odstraňují bloky, které si v tu chvíli uvědomíme. Ale popořadě – terapeut nejprve zjistí, kde v životě jeho klienta nastal problém, tedy blok. To se provádí jemným tlakem na předloktí klienta. Terapeut pokládá otázky, na které tělo, respektive svaly na předloktí, „odpovídají“ pohybem. Tím zjistím problém. Rovněž otázkami pak zjišťuje, ve kterém životním období, k těmto blokům došlo. Nakonec položí ruce na hlavu klienta. „Ať chcete nebo ne, začnou se vám v tu chvíli vybavovat věci a situace, které jste prožily. A často to opravdu není příjemné,“ říká Tereza, které kineziologické vyšetření podstoupila. „Poté se však začnou dít věci. Mnohé si uvědomíte a najednou začnete mít řešení pro svůj životní problém. Víte, že teď s tím dokážete hnout a v tu chvíli se otevřou i cesty, které vám ukážou jak na to. Prostě to najednou víte a máte řešení,“ popisuje.

Zablokované děti

Ač chodí do kineziologické poradny nejčastěji lidé se vztahovými problémy, objevuje se tu poslední dobou i čím dál tím více maminek. Ty jsou bezradné a neví, co se zdravím svých dětí. Protože lékaři jim pomoci neumí. Nejsou dnes výjimkou děti, které mají od narození atopickou pokožku, trpí na ekzémy či nejrůznější alergie. „U dětí do zhruba 4 let se veškeré obtíže řeší přes rodiče,“ vysvětluje profesionální kinezioložka. „Ten věk však není striktně dán. Záleží individuálně na každém dítěti, na tom jak spolupracuje atd.,“ doplňuje terapeutka.

Na terapie se často chodí vícekrát, nejčastěji tři až čtyřikrát. Jde pochopitelně o velice individuální záležitost. Dochází se třeba i po měsíční pauze. Mezitím je vždy čas, kdy se otevřený problém takzvaně „čistí“. Investovat čas i peníze do kineziologie se rozhodně vyplatí, protože se najednou v životě vyřeší i ty zdánlivě nevyřešitelné situace. Nejsou výjimkou „zázračně“ uzdravení klienti či lidé, kteří si po sezení z ničehonic najdou práci, o kterou nemohli v minulých letech třeba jen zavadit. A jaká je největší přednost kineziologie? Je to metoda bezléková a rozhodně bez nežádoucích účinků. Funguje rychle a spolehlivě.

Tip: Kurz kineziologie si může udělat každý. Třeba i právě vy, pokud k tomu máte alespoň trošku předpoklady!

Foto: morguefile.com