Šípkový keř zná snad každý z nás. Z jara krásně kvete a voní a na podzim je ozdoben červenými šípky. Tyto plody mají také široké léčebné působení. Trhat by se měly po prvních mrazech. Šípky se suší co nejrychleji na dobře větraném místě při teplotě do 60 °C. Při vyšší teplotě šípky černají a ztrácí svou léčivou schopnost. Sušení je možné urychlit namačkáním šípků.

Vysoký obsah vitaminu C v šípkách se však rychle ztrácí a po roce z něj zůstane již jen málo. Proto plody sbíráme každý rok a používáme vždy jen nejčerstvější plody.

Šípky obsahují zejména vitamin C, vitaminy skupiny B, kyselinu citrónovou a jablečnou, vlákninu, třísloviny a slizové látky. 100 g šípků obsahuje až 3 000 mg vitaminu C.

Léčivé účinky šípku

Léčebné uplatnění šípků je všude tam, kde je potřeba dodat do organismu zvýšenou dávku vitaminu C. Je to například při snížené obranyschopnosti organismu, při chřipce a nachlazení, při nemocech cév, paradontóze. Snižují rovněž lámavost kapilár a normalizují srážlivost krve. Čaj z jadérek působí projímavě a močopudně. Nápoj z drcených šípků obsahuje chloupky, proto je nutné ho přecedit přes plátýnko nebo jemné sítko.

Podporují a pročišťují trávení, tlusté střevo, zlepšují pravidelnou stolici, odstraňují plynatost

Močopudné účinky, odvodňují nadbytečnou vodu z těla, pročišťují a podporují funkci ledvin a močových cest a podporují i ​​játra

Prevence proti vzniku Osteoporózy, podporuje tvorbu kostní a kloubní tkáně, zlepšují kvalitu vlasů, nehtů a pokožky

Zlepšují krvetvorbu, mírně ředí krev, prevence vzniku Anémie, zlepšují menstruační potíže (křeče, silné krvácení)

RECEPTY:

Šípkový čaj

Tři čajové lžičky nadrcených šípků zalijeme 300 ml studené vody a necháme 8 hodin louhovat, potom mírně přihřejeme a popíjíme po doušcích. Tento způsob přípravy uchovává vitaminy a čaj má zklidňující a močopudné účinky. Dobře pomáhá i při zánětu močových cest.

Šípková marmeláda

Pro přípravu zavařeniny je potřeba na každý kilogram šípků cca 300 g cukru. Z šípků připravíme dřeň, která se následně povaří. Přidáme cukr a mícháme, dokud směs nezhoustne. Směs rozlijeme do sklenic, které zavíráme až druhý den po vychladnutí.

Šípkový likér

Posilujícím nápojem je šípkový likér. Připravíme si jej tak, že 1 litr šípkových plodů a půl kilogramu cukru necháme ve 3 litrech žitné pálenky asi 10 dnů na teplém místě louhovat. Pak dobře přecedíme a nalijeme do skleněné lahve. Pijeme denně 1 štamprli před hlavním jídlem.

Šípkové víno

Na výrobu 5 litrů vína bude potřeba 2 kg čerstvých šípků, 900 g cukru, 4,5 litrů vody, 5 g kyseliny citrónové. Šípky propereme v čisté vodě, zalijeme horkou vodou a necháme vylouhovat. Ke kvašení šípků použijeme cca 3x větší nádobu a přidáme kyselinu citrónovou. Jakmile klesne polovina šípků na dno nádoby, víno je vykvašené. Nálev můžeme ještě několikrát po sobě zkvašovat a přidáváme kromě cukru ještě živnou sůl (2 g na 5 l vína). Víno stáčíme hadičkou do připravených lahví tak, aby se zátka dotýkala hladiny. Volně uzátkujeme kvůli dokvašování vína. Víno čistíme taninem a želatinou (na 10 l vína stačí 0,3 až 0,5 g taminu a 0,6 až 1 g želatiny). Toto čištění opakujeme, dokud není víno čisté. Poté skladujeme ležmo, aby zátka byla vínem smáčena. Skladujeme při teplotě do 14 °C.