Náš život je plný elektrospotřebičů a elektrických zařízení. Všechny tyto „nepostradatelné“ věci, které nás obklopují, však vyzařují škodlivé pozitivní ionty známé jako elektrický smog. Elektrický smog zvyšuje koncentraci pozitivních iontů, čímž narušuje elektrickou rovnováhu, způsobuje patologický energetický deficit, jehož účinky jsou podobné únavovému syndromu.

Ten má vliv na bolesti hlavy, špatnou náladu, podrážděnost a celkovou únavu. Většina lidí tyto negativní vlivy přisuzuje životnímu tempu. Nezdravé prostředí se dá potlačit přírodními ionizátory vzduchu, které do ovzduší pouští potřebné záporné ionty, čímž pomáhají nastolit elektrickou rovnováhu. Mezi nejúčinnější přírodní ionizátory patří právě solné lampy.

Původ:

Solné lampy pocházejí z Kašmíru z pohoří Himalájí, které svou rozlohou zasahuje do Číny, Indie, Nepálu a Pákistánu. Jsou až 250 milionů let staré. Na úpatí pohoří se nachází solná ložiska stará stovky milionů let. Kdysi zde bylo moře, které postupem času vyschlo až na kamennou sůl. Důležitý je právě obsah zde těžených solných nerostů, díky kterému má tato sůl výrazné léčebné účinky. Sůl je těžena z hloubky 400 – 600 metrů pod zemským povrchem, kde na ni nemělo žádný vliv znečištění životního prostředí. Tato sůl je zcela v přírodním stavu, je bohatá na minerální látky, je nečištěna a těžena I zpracovávána mechanicky.

Ze solných ložisek se dolují solné krystaly, které se zpracovávají do různých tvarů. Každá solná lampa je tak jedinečná. Typickou červenou nebo oranžovou barvu jim dodává řada dalších minerálů, které jsou v nich obsaženy.

Čím jsou solné lampy výjimečné?

Sůl zlepšuje ionizaci vzduchu díky svým fyzikálním a chemickým vlastnostem sama o sobě, účinek ionizace se ale ještě více podpoří a zvýší jejím zahřátím – tím se soli rychleji uvolňují.

Je to vlastně proces, který vzniká u moře či v blízkosti vodopádů. Alternativou v našich krajích jsou solné jeskyně, nebo právě solné lampy.

Blahodárné účinky:

Lidem, kteří trpí dýchacími potížemi, astmatem nebo alergií, uleví solná lampa umístěná v blízkosti jejich postele. Pokud necháte svítit solnou lampu několik hodin před spaním, či během celé noci, ionizační účinek lampy zlepší kvalitu vzduchu. Solná lampa napomáhá regeneraci sil a dobrému spánku.

Další prospěšné účinky jsou:

  • světlo dodává místnosti pozitivní energii
  • napomáhá psychické pohodě a dobré náladě
  • čistí vzduch
  • kvalitní a hluboký spánek
  • eliminuje elektrosmog
  • prokázaný kladný vliv na dýchací cesty
  • pomáhají v léčbě nachlazení horních cest dýchacích Jak vybrat vhodnou solnou lampu: Zabarvení solné lampy získávají díky přírodním přísadám železa a manganu. Toto zbarvení vytváří při osvětlení zevnitř příjemné, tlumené, harmonizující světlo. Hovoříme o takzvané chromoterapii, která stala běžnou součástí vybavování interiérů, podsvětlování vířivek a nábytku. Volbou vhodné barvy se zbavíme např. nespavosti.

Jak vybrat vhodnou solnou lampu:

Čím větší lampa je, tím více vyzařuje prospěšných negativních iontů. Při výběru je dobré se řídit velikostí podlahové plochy místnosti. Do pokoje o rozloze 5 až 10 m2 je optimální lampa o hmotnosti 1 až 3 kg.

Účinek barev:

Zabarvení solné lampy získávají díky přírodním přísadám železa a manganu. Toto zbarvení vytváří při osvětlení zevnitř příjemné, tlumené, harmonizující světlo.

Vybírat můžeme barvy od bílé do červené – růžovou, oranžovou, žlutou až hnědou. Dokonce bílá barva lampy může mít lehký nádech do sněhobíla, béžova či žluta. Podle barvy lampy si vybíráme i její účinek – bílá barva pomůže od bolesti hlavy, červená nám dodá energii, oranžová vytváří uvolnění a pohodu, hnědá podporuje jasnou mysl, růžová prospívá srdci, žlutá pomáhá trávení, ledvinám a játrům.

Hovoříme o takzvané chromoterapii, která stala běžnou součástí vybavování interiérů, podsvětlování vířivek a nábytku. Volbou vhodné barvy se zbavíme např. nespavosti.

Kam je umístit:

Solná lampa nejenom prospívá našemu zdraví, ale je také dekorativním doplňkem.

Umístění je vhodné kdekoliv a především tam, kde trávíme většinu dne.

Solné lampy neumisťujte ve venkovním prostoru a v koupelně. Voda a vlhko sůl ničí.

Solná lampa v ložnici

V ložnici se solné lampy postarají o klidný a hluboký spánek. Ocenit to dovedou lidé, kteří trpí dýchacími potížemi, astmatem či alergií. Nechte svítit solnou lampu několik hodin před spaním, či během celé noci, ionizační účinek lampy zlepší kvalitu vzduchu.

Solná lampa v dětském pokoji

Čím je dítě menší, tím potřebuje větší ochranu. Noční světlo pro pocit bezpečí dobře nahradí umístění solné lampy poblíž postýlky. Tlumené, teplé a uklidňující teplo je to pravé bezpečí pro vaše děti.

Solná lampa v obývacím pokoji

Nejlepší umístění solné lampy v obývacím pokoji je v blízkosti televize či jiných elektrických zařízení. Útulné světlo solné lampy připomíná žár ohně v kamnech, navozuje pocit klidu a tepla. Oranžová barva propůjčuje místnosti veselou náladu.

Solná lampa v kuchyni

Do kuchyně lampa prostě patří, zde se nachází sůl odjakživa. Korálová či oranžová barva podporuje trávení a zvyšuje chuť k jídlu.

Solná lampa v pracovně a kanceláři

Umístění solné lampy do pracovny či kanceláře je téměř nutností. Počítač, tiskárna, nábytek z umělých materiálů a klimatizace produkují škodlivý elektrosmog. Vzduch je proto dobré ionizovat, což svým světlem zajistí právě solná lampa, která zvyšuje počet vzdušných iontů.

Solná lampa v čekárně či v ordinaci

Ionizovaný vzduch solné lampy podporuje dobrý přísun kyslíku do organismu. Tlumené teplé světlo navozuje přátelskou a pohodovou atmosféru. Příjemný pocit pomáhá k pozitivnímu myšlení.

 

Kamenná solná lampa je zdraví prospěšný výrobek z himálajských krystalů v jakémkoliv prostoru. Objevte solnou lampu jako prostředek relaxace, psychické pohody a pro zdravý život.