Chtěli bychom vám představit paní Taťánu Shammu – milující ženu a mámu dvou kluků, která vaří s láskou ke své rodině, protože věří, že správná strava znamená zdraví a harmonii po celý život.

„Spolu s manželem se snažíme, aby naše děti vyrůstaly v lásce a mírumilovném prostředí. Vedeme je proto k tomu, aby milovaly zvířata i všechno živé. Aby si vážily přírody a chovaly se k ní s pokorou. K takovému životnímu stylu patří i rostlinná strava.
Po mateřství, které mě totálně změnilo, jsem se z art directorky, designérky a umělkyně vrhla na zdravé vaření. Mojí vizí je naučit lidi a hlavně děti zdravěji jíst. Proto jsem nejprve ke konci roku 2015 založila blog “Mami, dáš dobrotu?” www.mamidasdobrotu.cz, kde sdílím se čtenáři recepty z čistě rostlinné stravy, které doma vaříme.“

Na začátku roku 2017 začala Taťána pod stejným názvem vyrábět RAW dezerty a dorty. S manželem milují prostředí kaváren a rádi s sebou berou i děti. Málokde se ale dát dětem s čistým svědomím koupit nějaký dezert. Nabízené dobroty jsou většinou plné cukrů a nezdravých tuků. Rozhodla se proto, že s tím něco udělá. Zrodila se tak značka RAW dezertů “Mami, dáš dobrotu?”, kterou nabízí kavárnám. „Věřím, že tento krok ocení i další rodiče, kterým není lhostejné, co svým dětem dávají,“ doplňuje Taťána.

Na výrobu dezertů používám pouze ty nejkvalitnější čistě rostlinné suroviny, nikdo tak nemusí řešit, jestli obsahují nezdravé cukry a tuky, umělá dochucovadla, barviva a další nevhodné ingredience. Superzdravé dezerty si tak díky RAW zpracování zachovávají všechny důležité živiny a vitamíny. Jsou přirozeně bez cukru, lepku a živočišných surovin.
Raw dezerty ale nevnímám pouze jako současný trend, je to moje životní filosofie. Chci, aby moje dorty byly nejen zdravé, ale i chutné a krásné. A protože v sobě nezapřu arťáka a umělce, ke každému dezertu přistupuji jako k malému uměleckému dílu :-)“.
Paní Taťánu s jejími jedinečnými pokrmy a dezerty můžete navštívit třeba na farmářských trzích na Praze 3 (Náměstí Jiřího z Poděbrad) první a třetí pátek v měsíci.

POHANKOVÉ SUŠENKY

Ingredience:

150g pohankové mouky

80g mandlové mouky (mleté mandle)

80g pistácií

50g kokosového oleje

100g medu nebo agáve sirupu

1 banán

Postup:

1. Ve větší míse rozmačkejte vidličkou banán, přilijte ve vodní lázni rozehřátý kokosový olej a med a dobře promíchejte.

2. Pistácie si namelte nahrubo a přisypte do mísy.

3. Nakonec přidejte pohankovou a mandlovou mouku a dobře propracujte všechny ingredience. Vznikne vám lepivější těsto, které dejte chladit přibližně na hodinu do lednice.

4. Po vychlazení těsto trochu propracujte v ruce a vyválejte mezi dvěma pečícími papíry plát cca 4mm silný.

5. Vykrajujte libovolné tvary a překládejte na plech vystlaný pečícím papírem.

6. Pečte na 170 stupňů 10-15 minut.