Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus) je jedlá dřevokazná houba patřící do čeledi hlívovitých. Původní domovinou je Čína, ale v současné době je rozšířena po celém světě, roste v mírném pásu i v subtropických lesích.

Hlíva v přírodě roste od konce léta až do zimy. Při mírné zimě ji lze často nalézt i na jaře na živých nebo odumřelých kmenech listnatých stromů. Nejlépe se jí daří na bucích, vrbách, ořešácích, jeřabinách, břízách a topolech. V současnosti je jednou z nejhojněji pěstovaných hub v domácích i laboratorních podmínkách. V současnosti jsou největšími producenty hlívy z laboratorních podmínek Čína, Filipíny, Thajsko, Pákistán, Nigérie a USA.  

V minulosti byly prováděny výzkumy týkající se pěstování hlívy ústřičné i v Česku. Velký boom nastal po roce 1982, kdy u nás byly zakládány velké pěstírny. Po listopadu 1989 však začaly pěstírny upadat díky otevření hranic a dovozu hlívy z jiných zemí. Hlíva je třetí nejčastěji pěstovanou houbou na celém světě. 

Léčivé účinky hlívy

Hlíva obsahuje specifický ß-d-glukan (pleuran), který dokáže aktivovat buněčný imunitní systém. Glukany z hlívy působí protivirově a protizánětlivě, přispívají ke snižování cholesterolu. Další skupinou aktivních látek obsažených v hlívě jsou terpeny s antibiotickou a protirakovinnou aktivitou.

V plodnicích hlívy je také lovastin, který významně odbourává cholesterol z krevního séra. Hlíva působí proti zánětlivým, virovým, bakteriálním a plísňovým onemocněním. Příznivě ovlivňuje léčbu hemeroidů, křečových žil, bércových vředů, popálenin, ekzémů a kožních alergií.

Preventivně působí proti rakovinným onemocněním i proti radioaktivnímu a UV záření. Konzumace hlívy se doporučuje také jako prevence proti srdečním onemocněním. Zařaďte hlívu ústřičnou do svého jídelníčku a uvařte si třeba polévku.

Recept:

Bílá polévka z hlívy ústřičné

Ingredience:

150 g hlívy; 1 ks smetana 12% na vaření nebo na šlehání; 3 lžíce hladké mouky; 3 ks brambor; 1 ks cibule; 1 vejce; 3 lžíce octa; kmín; sůl

Postup:

Nakrájíme hlívu na kostičky. Oloupeme a nakrájíme na kostičky i brambory, rozpůlíme cibuli.
Hlívu, brambory a cibuli dáme do hrnce, zalijeme 1 l vody, přidáme kmín, sůl a ocet a dáme vařit
Do misky se smetanou přimícháme cca 3 lžíce hladké mouky.
Až bude polévka v hrnci bublat, přimícháme smetanu a necháme vařit 10-15 minut (aby byly dovařené brambory).
Do hotové polévky rozklepneme vejce. Servírujeme s petrželkou.