Představujeme vám paní Juliu Silajdžic, maminku dvou chlapců (3 roky a 5let), manželku a taky stylistku na volné noze!

Být mámou je pro mě stoprocentně ta největší role, jakou kdy v životě budu mít, taky manželka, a teprve potom je práce. Pořád to ale pro mě znamená, že vždy budu vyhledávat jiné cesty uplatnění. Být ženou v domácností mi prostě nestačilo. Vždy jsem věřila, že stylingová práce včetně personálního stylingu pro mě budoucnost má. Ženy se naučily postupem času chodit do kadeřnictví, protože je jasné, že profesionál je nabarví a ostříhá lépe, než ony samy doma. Nyní chodí na manikúru, pedikúru a věnují si více času. Styling je jen další krok. Profesionál vždy vidí více a objektivně. Každá z nás má již zaběhlé zvyklosti a nevidí přes ně dále. V zahraničí je to běžná věc, a i v Čechách už je o tyto služby také poměrně velký zájem.” tvrdí Julia. 

O módu se jako ženy zajímáme všechny, málokterou z nás však napadne, že se tím bude živit. Pokud se půjdeme projít po obchodech – dostaneme za to ještě i zaplaceno. To zní jako práce snů. Julia to ale dělá a už se v tom nějakou dobu pohybuje.

Začalo to celkem banálně, o módu jsem se zajímala vždy. Když jsem byla na mateřské dovolené se svým první synem, říkala jsem si že by bylo super nějak to posunout dál – něco udělat – vzdělat se v tomto oboru. A navíc jsem taky řekla, že chci pracovat tam, kdě mě můj pocit opravdu táhne. Tak jsem nastoupila do Školy Stylu Backstage, kde jsem absolvovala Kurz Stylingu a tím se moje cesta do branže celkové odstartovala.“ pokračuje Julia.

Po ukončení studia dostala pracovní nabídku právě ve škole Stylingu. Pro její kvality jí nabídli práci snů.  Julia nasbírala cenné informace a zkušenost přímo od největších profesionálů a pak přišel logický krok – práce na volné noze. Julia přece jen chtěla být více maminkou. A pak to přišlo… nabídka práce v televizi!

Nabídka do televize přišla celkem nečekaně a náhodně, přes mojí známou, které také radím po stránce stylingu.” říká Julia.

Děti už měla dvě a rozhodla se s podporou manžela i rodiny do té výzvy jít. 

Na stylingu mě baví, že nejste jen ten, kdo někoho obléka. Celý proces je docela intimní a otevřený, občas i emotivní – člověk na opačné straně se vám svěřuje se svými komplexy, nejistotami, jste v podstatě i trochu psycholog a kamarádka v jednom. Naplňuje mě to, protože vím, že když se někdo ve svém oblečení cítí dobře. Jde o mnohem víc než jen o věci, jsou zde pocity – sebejistoty, radosti, odvahy, sentimentu, hrdosti ze sebe sama, a to je to, co mě na celém procesu přitahuje nejvíce.

Mimo práci na natáčeních, má Julia i vlastní stálé klientky, kterým poskytuje odborné poradenství, personální shopping nebo styling na určité příležitosti. Pokud se na sebe naladí, vše už funguje virtuální formou třeba po sociálních sítích. Pokud si myslíte, že podobná zkušenost by se mohla líbit někomu, koho znáte nebo vám samotným a chtěli byste udělat radost, můžete u Julie také objednat i dárkový poukaz na „Kafe a nákupy se stylistkou.” Rozhodně tím potěšíte srdce každé ženy více než šálou a svíčkou. Podívejte se na její stránky www.juliasilajdzic.cz.

A zde rady přímo od Julie na sváteční období:

Vánoční večeře – letošní sezónu převládají bílé a stříbrné barvy, které je třeba doplnit červenými doplňky. A nebo samozřejmě ty nejkýčovitější vánoční svetry a doplňky. Děti to ocení – vy se bavte. Kdy jindy!

  • Vánoční večírek  – třpytivé boty, to je trend vánoční sezony, ubrat na vršku, jednoduché šaty bez potisku. Atypický střih je vítáný. Doplňky – pásek, naušnice nebo brož.
  • Must haves v kostce: zlaté doplňky s perlou, celoflitrované vršky, kapitánská čepice v černé barvě, semišové boty nad kolena bez podpatku, hrubý pletený svetr v pastelových odstínech.
  • Důležité je také doplnit líčení – matové rtěnky nyní frčí v odstínu červených vín. Pokud nevlastníte červenou, okamžitě pořídit! 😉

Silvestr – právě sem patří flitry na velké ploše, třpytky a extravagance. Nezapomeňte, že nic se nemá přehánět a doplňte outfit méně výrazným doplňkem. Třeba naušnice s třásněmi a sametové psaníčko.