Připravili jsme pro vás dětský horoskop. Ať už miminko čekáte, nebo už máte doma několik dětí, určitě vás bude zajímat, co o jejich měsíčních znamení říkají hvězdy.

Jakou povahu a temperament jim hvězdy daly do vínku?

Děti narozené ve znamení Berana 21. 3. – 20. 4.

Děti narozené ve znamení Berana bývají velmi temperamentní, nedočkavé, průbojné a často neposedné. Chybí jim trpělivost a chtějí často dosáhnout všeho samy a hned. Přirozeně se staví do vedoucích postavení a nečiní jim problém projevovat se před ostatními. Své okolí dokáží ohromit svou upřímností a otevřeností. Důležité je pro ně sportování a hry s pravidly, potřebují se naučit zvládnout svoji netrpělivost a soutěživost.

Berani – dívky

odvážné a otevřené velkému dobrodružství – to jsou základní vlastnosti holčiček ve znamení Berana. Jejich přirozená touha za poznáním je nenechá příliš dlouho v klidu. Jsou pro každou změnu, zároveň však dokáží ocenit a využít klidové zájmy, jako četba, nebo zajímavé povídání. Vhodnou bylinou pro ně je pampeliška – sirup z pampelišky dokáže posílit imunitu a vyléčit oslabené dýchací cesty.

Berani – chlapci

Nebojí se žádné výzvy a překážky. Jsou dobrými věrnými kamarády. Rození optimisté, kteří dokáží povzbudit své okolí. V povaze mají bojovnost spojenou s přirozenou odvahou a touhou jít si za svým cílem. Ze začátku je důležitá podpora rodiny, není dobré je odrazovat od jejich činů. Typickou bylinou pro tyto chlapce je černý bez. Šťáva osvěží a regeneruje vyčerpaný organismus. Čaj z bezu zase dodá energii a vitamin C.

Děti narozené ve znamení Býka 21. 4. – 21. 5.

Tvrdá hlava a rozvaha – to je základ, který mají Býci v krvi. Jakmile se jednou rozhodnout, těžko své stanovisko změní. U dětí se to projevuje typickým „nepůjdu“, „nechci“. Na druhou stranu jejich rozvážná povaha jim nedovolí jednat bezhlavě. Potřebují svůj čas. Nemá cenu na ně spěchat.

Býci – dívky

Jsou pečlivé a často talentované. Mají vkus a již odmala se rády oblékají a chtějí udělat dojem. Milují rodinné zázemí a pečují o své přátele. Měsíček lékařský je výstižnou bylinou pro dívky ve znamení Býka. Stejně jako měsíček, mají i ony hluboké a silné kořeny u toho, kdo je pěstoval a nechal růst. Mast z měsíčku lékařského pomůže při kožních vyrážkách a lehkém atopickém ekzému.

Býci – chlapci

Působí klidným a vyrovnaným dojem. Jdou rozvážně a klidně za svým. Mají rádi záhady a náročnější hry. Odmala je fascinují praktické věci, které vidí u dospělých – opravy všeho druhu. Kladný vztah k jídlu jim často způsobuje těžký žaludek nebo křeče. Úlevu jim zaručeně poskytne petržel zahradní. Pomáhá odvádět vodu z organismu a působí jako rostlinná desinfekce. U petržele se užívá jak kořen, tak i nadzemní část rostliny a její listy, ze kterých se připravuje odvar.

Děti narozené ve znamení Blíženců 22. 5. – 21. 6.

rození průzkumníci s přirozeným darem nasávat nové informace. Jejich otázku „proč“ slyšíte několikrát denně, odpovědi jsou však dobře uchováváni v paměti. Zvýšená zvědavost je často překážkou pro dospělé. Musíte si prostě dávat pozor na to, co před nimi říkáte. Dospělácké debaty většinou nebývají pro dětská ouška.

Blíženci – dívky

spolehlivé učenlivé děti. Vždy ožijí, když je jim svěřen nějaký úkol. Cítí se důležití a svěřená důvěr je motivuje splnit vše do puntíku. Dost věcí okoukají od svého okolí. Učí se rychle dobré i špatné věci. Ale nechají si věci vysvětlit a své vrstevníky poučí. Z bylin k nim pasuje podběl. Velmi snadno podléhají změnám a výkyvům nálady. Stejně jako podběl. Nejprve rozkvete a až potom pouští lístečky. Čaj pomůže k celkovému zklidnění.

Blíženci – chlapci

je dobré stanovit malým Blížencům pevný řád – čas hraní a čas povinností. Mají rádi ve všem jasno. Pokud bude volba jen na nich, začnou jednat roztěkaně. Velmi jim prospěje, když je podle jejich zájmu nasměřujete správným směrem. Nedokáží se sami rozhodnout. Bylinkou Blíženců je meduňka. Utišuje, zklidňuje a celkově povzbuzuje celý organismus.

Děti narozené ve znamení Raka 22. 6. – 22. 7.

Vnímavost a pozornost pomáhá malým Rakům nabýt mnoho nových dovedností. Bývají velmi empatičtí a zároveň neřeknou nic navíc, dokud se jich přímo nezeptáte. Jsou dobrými kamarády, nezničí žádné tajemství a nezkazí žádnou hru. Velká představivost zabaví jejich mysl i na několik hodin.

Raci – dívky

Pečlivost a citlivost. Bývají zodpovědnými a spolehlivými. Mají potřebu o někoho se starat – o mladšího sourozence, zvířátko nebo jen o své hračky. Velice jim svědčí tvůrčí činnost, díky níž dají průchod svým emocím. Hodí se k nim heřmánek často nazývaný jako bylina matek. Pomůže od zánětů a čajový odvar dezinfikuje organismus.

Raci – chlapci

Jsou působiví ve svém vyjadřování a mají rádi publikum. Přirozený exhibicionismus je však v míře a spíše jim pomáhá rozvinout jejich sebevědomí. Mají cit pro zodpovědnost a rádi opečovávaní svoje zázemí. Potřebují mít pocit bezpečí, potom mají klid rozvíjet své zájmy. Důležitou bylinkou Raků je máta peprná – silně aromatická bylina poskytující  úlevu při špatném trávení, nachlazení a bolestech hlavy.

Děti narozené ve znamení Lva 23. 7. – 22. 8.

Snaha zaujmout a vrozený egoismus. Vše se točí kolem nich, potřebují pozornost a péči, potom se cítí ve své kůži. Zároveň s velkou láskou a ochotou se starají o své okolí – nemají problém rozdělit se o poslední bonbon a nezapomínají přivézt něco z výletu. Stávají se přirozenými vůdci v kolektivu vrstevníků.

Lvice – dívky

Rozhodnost a sebejistota. To je přirozenost, se kterou dívky Lvice přistupují k životu. Za svým postojem si stojí a těžko ustupují silnějšímu soupeři. Potřebují prostor ke své seberealizaci, většinou si chtějí vybrat samy. Obecně Lvi čerpají energii ze sluníčka, jejich bledost pokožky a nedostatek železa zaručeně prospěje listový salát, špenát a z bylinek bazalka. Rostliny, které jsou plné slunce, dokáží jeho blahodárné účinky předat.

Lvi – chlapci

Rození velitelé, kteří jsou v centru veškerého dění. Nic jim nesmí utéct, vše chtějí mít pod dohledem. Zároveň bývají velkými romantiky a často se někde zapomenou zasněni. Není špatné mu občas připomenout, co má dělat. Občasné zhmožděniny a naraženiny spolehlivě uzdraví mast s obsahem arniky. Bylina s protizánětlivým a hojivým účinkem je tou pravou pro Lvy.

Děti narozené ve znamení Panny 23. 8. – 23. 9.

Hodné, poslušné a nekonfliktní dítě. Často překvapí jeho znalosti neúměrné věku. Prostě tichá voda břehy mele. Dospělí bývají ohromeni z jeho vědomostí a vyjadřování a zároveň nechápou, kde k nim přišel. Panny bývají dost důvěřivé a leckdy až naivní, je třeba jim občas otevřít oči před tím, co je realita.

Panny – dívky

Touha a potřeba být užitečné. Odmala chtějí pomáhat a mít na starosti nějakou povinnost. Úplně jim postačí jednoduché činnosti – zalévání květin, skládání prádla či utírání stolu. Zakládají si na pořádku, bývají k sobě i ostatním hodně kritičtí. Je dobré občas děti Panny povzbudit v jejich počínání. Nerovnoměrné zatěžování páteře může u nich způsobit bolest zad a následně také bolest hlavy. Eukalyptový olej pomůže uvolnit ztuhlé svalstvo. Levandule a olej z ní zase prospěje celkové pohodě.

Panny – chlapci

Jasně daná srozumitelná pravidla – to je to podstatné, co pomáhá chlapcům narozeným ve znamení Panny být šťastnými. Svět fantazie je moc neoslovuje. Jakmile prokouknout kouzlo pohádek, už je rohlíkem neopijete. Budou vždy vyžadovat přímé a jasné jednání bez kudrlinek. Bývají dobrými společníky – umí povídat a také naslouchat. K těmto dětem patří citrusové plody. Čaj z citronové trávy usnadní dýchání a dodá potřebný vitamin C v přírodní formě.

Děti narozené ve znamení Vah 23. 9. – 23. 10.

Váhavost a nerozhodnost. Malé Váhy potřebují často nasměrovat. Nechtějte po nich, aby se rychle rozhodovali. Na druhou stranu jejich mírná a společenská povaha okouzlí každého. Bývají dobrými kamarády, naslouchají druhým a dokáží je povzbudit. Jejich dobrá povaha však může být i zneužívána, protože v ostatních vidí jen to dobré a ne vždy si chtějí připustit i něco jiného.

Váhy – dívky

Romantická duše plná citu a smyslu pro spravedlnost. Malé Váhy mají rády pořádek a to především podle svých představ. Brzy se u nich projeví smysl pro krásu a eleganci. Snaží si prosazovat, co si obléknout a jak jsou učesané. Je lepší jim nechat volnější ruku, podpořit jejich názor. Podporuje to jejich fantazii a kreativitu. Účinnou bylinkou je kopřiva, koupel z odvaru prospěje pokožce a vlasům. Čaj zase napomáhá správnému trávení a detoxikaci organismu.

Váhy – chlapci

Také chlapci narození ve Váhách jsou romanticky založení. Jejich silnou stránkou je laskavost, přizpůsobivost a zájem o vše nové. Konfliktům se vyhýbají, spory neřeší silou, raději se stáhnout do bezpečné vzdálenosti. Měli by se naučit neustupovat, když je právo na jejich straně. Většinou se tomu naučí při týmovém sportu. Bylinou vhodnou pro Váhy je jitrocel kopinatý. Odvar či sirup z něj pomůže při nachlazení a zahlenění.

Děti narozené ve znamení Štíra 24. 10. – 22. 11.

Malým Štírům nechybí odvaha a sebejistota. Vrhají se do úkolů s přesvědčením a díky své ctižádosti dosáhnout svého. Jsou oblíbení v kolektivu, jejich výřečnost jim umožní lehce navázat přátelství. Pokud je samotné něco trápí, spíše se uzavřou do sebe a těžko z nich dostanete, co se stalo. Někdy to potřebuje nechat je nějaký čas to vstřebat.

Štíři – dívky

Velmi potřebné pro ně jsou vztahy – rodina, přátelství, věrnost. Pokud mají dobré zázemí, vyrostou z nich silní jedinci. Měli by se snad jen naučit větší toleranci. Jsou přísní k sobě, tak i k ostatním. Přílišnou kritiku však ostatní nemusí unést. Malé Štířice dokáží překvapit svými vyzrálými názory a hloubkou myšlení. Bylinou pro toto znamení je podběl lékařský. Má dezinfekční a protizánětlivé účinky. Používá se při zánětech horních cest dýchacích k lepšímu odkašlávání a k potlačení zánětů. Užívá se v nálevu, samotný nebo v čajových směsích. Čerstvé lístky z odvaru se přikládají na spáleniny a menší poranění.

Štíři – chlapci

milují tajemství a záhady. Nečekejte, že se vám budou svěřovat a povídat si o tom, co prožili. Umí naslouchat druhým, své pocity však nikomu nesdělují. Působí sebejistě a rozhodně, málokdy přiznají, že touží po citu či potřebují pomoci. Na druhou stranu jsou dobrými přáteli, kteří nezradí a dodrží slib. Bylinkou pro Štíry je vhodný tymián obecný. Působí proti průjmům a nadýmání. Mírní i kašel, obecně působí protizánětlivě. Koupel z odvaru je blahodárná na pokožku.

Děti narozené ve znamení Střelce 23. 11. – 21. 12.

Odvaha, rozhodnost a čestnost – to jsou vlastnosti, které zdobí Střelce. Mají velký soucit se zvířaty, občas se zdá, že jsou pro ně důležitější než lidi. Je to jejich přirozená pečovatelská touha, která jim dává tento cit. Pro svoji rozhodnost a čestnost jednají občas ukvapeně, chtějí na vše znát odpověď hned. Dokáží se snadno rozčílit, když okolí nerozumí jejich potřebám nebo dotazům.

Střelci – dívky

Zvídavé a pohotové – nic jim neujde, chtějí o všem vědět, a čemu nerozumí, to chtějí vysvětlit. Díky své společenské povaze se brzy naučí organizovat setkání dětí a vymýšlet společný program. Přemíru fantazie je dobré uplatnit v nějakém výtvarném nebo pohybovém kroužku. K povaze Střelců se nejlépe hodí čekanka – čaj z rostliny s modrými květy podporuje trávení a látkovou výměnu.

Střelci – chlapci

Malého Střelce jistě poznáte už zdálky. Hlasitý projev, živá gestikulace a okolo hlouček dětí. Dokáže vymyslet spoustu zábavy a legrace. Láká ho dobrodružství a výpravy. Je důležité mu však stanovit pravidla, jinak při své živé povaze budete vystaveni dohadům a sporům. Pampeliška je přesně to, co tito chlapci potřebují. Listy se dají přidat do salátů, sirup z květů posiluje imunitu a celkově povzbudí organismus.

Děti narozené ve znamení Kozoroha 22. 12. – 20. 1.

Zodpovědnost, rozvaha a spolehnutí. Děti narozené ve znamení Kozoroha jsou většinou introverti, kteří jdou jasně za svým. Své nitro neotvírají komukoliv. Většinou trvá delší dobu, než si vytvoří pevné přátelské pouto. Na druhou stranu působí na své okolí jako přirozená autorita a ve studiu se jim daří. Jejich touha být v životě úspěšní, je motivuje na sobě pracovat.

Kozorozi – dívky

Ctižádostivé se smyslem pro povinnost jsou již od útlého věku. Nejlépe se cítí, když je jim svěřen nějaký úkol. Dávají si pozor na své věci a dovedou sami sebe obhájit v případném konfliktu. Ke Kozorohům patří přeslička polní. Odvar z ní prospěje pokožce a vlasům.

Kozorozi – chlapci

Jejich uzavřená povaha jim nedovolí dát najevo, co si myslí, a jak se cítí. Především spoléhají jen na sebe a většinou si i dokáží plno věcí vyřešit sami. Malý Kozoroh má v sobě ochranitelské sklony, dokáže se postarat o menší děti a pomoci, v čem je potřeba. Vhodnou bylinou je pro ně majoránka. Používá se především jako koření, ale také jako čaj. Napomáhá k dobrému trávení a čištění organismu.

Děti narozené ve znamení Vodnáře 21. 1. – 20. 2.

Originalita, netrpělivost a cit pro spravedlnost – to jsou základní znaky malého Vodnáře. Jejich fantazie má dalekosáhlé hranice, často překvapí něčím originálním ať už v projevu nebo ve svém výtvoru. Netrpělivost je pravděpodobně bude provázet po celý život, mají rádi ve věcech jasno a odmítají řešení problémů odkládat na později.

Vodnář – dívky

Pilné a pečlivé, nenechají se ovlivnit okolím. Dokáží si prosadit své. Budují si tím zdravé sebevědomí. Jsou velmi přátelské, ale zároveň se nechtějí moc poutat. Pocit svobody a odstupu je pro ně důležitý. Pro znamení Vodnáře je ideální zázvor. Najemno nastrouhaný přidaný do čaje i jídla. Jeho ostrost se dá srazit přidáním medu a citronu. Jeho blahodárné látky podporují látkovou výměnu.

Vodnář – chlapci

Bývají vynalézaví s obrovskou dávkou fantazie. Jejich organizační talent si snadno získá věrné přátele. Dokáží vymyslet a řídit zábavu. Jsou společenští se smyslem pro humor a nemají překážku se seznámit s cizími vrstevníky. Ideální bylinkou je hloh. Čaj z jeho květů pomáhá při celkovém zklidnění organismu.

Děti narozené ve znamení Ryb 21. 2. – 20.3.

Malé Ryby často utíkají do své fantazie a sní. Bývají tak mimo reálný čas. Může se zdát, že jsou líní a pohodlní. Většinou však přemítají o svém světě představivosti. Bývají velmi citlivé ke všemu, co se kolem nich odehrává, pečlivě vnímají nejenom svoje problémy a slabé stránky, ale dokáží také vycítit i slabosti a smutek druhých lidí. Jejich velká přecitlivělost jim často zabraňuje být více racionální a praktičtí.

Ryby – děvčata

Laskavé, otevřené povahy plné emocí. Vždy potřebují ze sebe vypovídat, co přes den zažili. Přemýšlejí o chování ostatních. Jejich citlivá povaha bude spokojena pouze tehdy, když ji ostatní budou naslouchat. Rakytník je správná bylinka, která dodá malým Rybkám tu správnou energii a je prevencí před nachlazením a oslabenou imunitou. Rakytník se užívá většinou jako sirup

Ryby – chlapci

odmalička je potřeba podporovat jejich sebevědomí a sebeprosazení. Přirozeně je podporovat v jejich činech a nabízet jim dobrodružství a zážitky, z kterých budou celý život čerpat. Důležité je také ponechat jim jejich vnitřní svět, umožnit jim být občas o samotě se svojí fantazií. Vhodnou rostlinou pro ně je květ sedmikrásky. Výluh se používá k ošetření podrážděné pokožky, k usnadnění odkašlávání při zánětech horních cest dýchacích.