Hanka je mámou téměř ročního Viktůrka. Před porodem měla velmi zajímavou práci v zahraniční firmě, která ji bavila. Pak přišel Vikoušek a Hanka začala objevovat zcela nový svět: nové starosti, nové radosti i nové zájmy.

„V brožurce z porodnice jsem se dočetla o programu Baby Sign, znakové řeči pro slyšící miminka a batolata. Začala jsem googlit a zjistila, že jsou nám naše miminka schopna sdělit, co vidí, slyší, cítí či potřebují mnohem dříve, než se naučí potřebná slova. To mi přišlo jako něco úžasného. Budu mít možnost zmenšit frustraci svého dítěte, že mu nerozumím, to je přece paráda! Udělala jsem si v hlavě poznámku, že až bude Viktůrkovi půl roku, začneme znakovat. Jelikož je narozený koncem ledna, vyšlo to přesně na letní prázdniny. Zakoupila jsem tedy alespoň znakovací sadu, přihlásila se na kurz od září a já i manžel jsme začali pilně znakovat doma. Samozřejmě, že Vikoušek v sedmi měsících jen přihlížel, jak mamka s taťkou provádějí stále víc a víc podivuhodných pohybů rukama.“, popisuje Hanka začátky znakování. 

V září  se s manželem zúčastnili kurzu Znakujeme se zpěvem a hrou a obohatili jejich znakování o krásné tematické písničky. V deseti měsících přišel první znak „mlíčko“. Jako druhé přišlo „světlo“. Několik dní stále museli rozsvěcet a zhasínat světla za hlasitého spokojeného výskání synka. „Teď Viktůrek přidal další znaky a my jen žasneme, jak je ten malý tvoreček bystrý. Znakování mě tak nadchlo, že jsem se rozhodla stát se nezávislou certifikovanou lektorkou programu Baby Signs® a nabízet ho i dalším podobně naladěným maminkám, které chtějí svým dětem porozumět ještě dříve, než začnou mluvit.“, doplňuje Hanka.

V rámci programu Baby Signs® nabízí šestitýdenní kurz Znakování se zpěvem a hrou I a na něj navazující šestitýdenní kurz Znakování se zpěvem a hrou II.

V obou kurzech se miminka a batolátka učí komunikovat pomocí znaků při hře a veselých písničkách. Celým kurzem je provází oblíbený medvídek BeeBo (toho její syn miluje). Kurzy jsou určené pro děti ve věku 6-30 měsíců. Rodiče se v nich dozvědí i praktické rady, jak rozvíjet komunikační schopnosti svých dětí. Každá lekce je tématicky zaměřená (U jídla, Před spaním, Koupání, Oblékání, Zvířátka, V parku, Pocity, Venku, Na farmě, Bezpečnost, V ZOO, Narozeniny).

Více o Hance Haidašové a kurzech znakování si můžete přečíst ZDE.