Cibule kuchyňská patří do čeledi liliovitých. Do celého světa se rozšířila z Asie, konkrétně z Afghánistánu. V současnosti se pěstuje mnoho různých odrůd jako například šalotka, zimní cibule a další. Cibule se rovněž  pěstuje v mnoha barevných provedeních, známe cibuli bílou, žlutou nebo červenou.

Je to dvouletá rostlina dosahující v době květu až 1,5 metru. Vykvétá až druhým rokem v červenci až srpnu velkým kulovitým květenstvím bílé až světle růžové barvy uprostřed zelenkavé. Stonek je dutý, robustní a listy jednoduché polooblé. Na bázi se stonek proměňuje ve velkou, hladkou a celistvou cibuli. Ta je sukničitá a vyrůstají z ní svazčité kořeny.

Cibuli znali a užívali již naši předkové především v boji proti chřipce a nachlazení. Používali hlavně cibulovou šťávu, cibulový čaj a rovněž odvar z cibule, díky kterým se léčily nemoci respiračního ústrojí, jako je rýma a kašel. Je známo také její použití jako lék proti střevním parazitům. Rostlina obsahuje řadu složek: bílkoviny, cukry, draslík, vápník, fosfor, železo, fluór, síru, vitamín C a B, biotin, kyselinu pantothenovou, nikotinovou a listovou a také karoten. Ovšem obsahuje také řadu minerálních látek, jako železo, zinek, síru, fosfor, vápník, hořčík, draslík, měď, sodík a jód. V cibuli můžeme také najít látku označovanou jako allicin, která má v lidském těle výrazný účinek při infekčních onemocněních, lidově označovaná jako přírodní antibiotikum.

Jako léčivá droga se používá při nechutenství, arterioskleróze, zažívacích potížích, teplotě z nachlazení, kašli a zánětu průdušek, chřipce, angíně, při vysokém krevním tlaku, zánětech ústní dutiny a hltanu. Velmi významná je pro celkové posílení imunitního systému. Také může pomoci zlepšit chuť k jídlu a posiluje žaludek a střeva. V lidovém léčitelství je doporučována také na snížení krevního tlaku, pro snižování hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Užitečné jsou také její dezinfekční účinky. Zevně se také často používá jako obklad po bodnutí hmyzem, přiložený plátek cibule dokáže omezit urputné svědění a otok. Extrakt z ní je využíván jako matečná tinktura v homeopatii. Mezi nežádoucí účinky patří její dráždivý vliv na játra a slinivku břišní, které po jejím požití vylučují více šťáv.

Pro kuchyňské využití je cibule naprosto nepostradatelná. Tvoří základ naprosté většiny jídel, používá se téměř do všech druhů omáček, jako základ pod maso, tvoří součást různých pomazánek a salátů. Cibule se dá upravovat na mnoho způsobů, můžeme jí vařit, smažit, dusit, péct, nakládat anebo jí můžeme jíst jenom tak. Cibule stejně tak jako většina druhů zeleniny je nejzdravější v syrovém stavu.

Vyzkoušejte:

Cibulový obklad při bolení uší u dětí: Cibuli rozpůlíme a nakrájíme na drobno. Dvě lžičky zabalíme do čtverečku gázy nebo malého kapesníku a přiložíme na ucho. Obvážeme šátkem nebo zajistíme čepicí a necháme na uchu 1-2 hodiny. Během dne několikrát vyměníme. Pokud bolest neustoupí na 24 hodin nebo z ucha vytéká tekutina, je nutno navštívit lékaře.

Čaj z cibule při kašli: 1 cibule, 1 lžička fenyklu (lze zaměnit za anýz, kmín, tymián, majoránku), jablko, 1 lžic rozinek bio (pokud nemáte je nutná před vařením rozinky spařit a oprav v horké vodě). Cibuli pokrájíme na větší kousky a dáme spolu s kořením, pokrájeným jablkem a rozinkami vařit na 7 až 10 min. Poté scedíme a popřípadě dosladíme medem. Pijeme až 3x denně nejpozději kolem 5 hodiny odpolední.

zdroj: www.mojebylinky.cz