Máme pro vás tip pro blížící se jarní dny 🙂

Novou knihu autorky Anity Blahušové, ZAHRADA ŽIJE – zahradničíme s dětmi 

Odpojte děti od přístrojů a napojte je na přírodu! Užijte si společně strávený čas.

Kniha srozumitelně a zábavně vysvětluje principy zahradničení (nejen) s dětmi, poskytuje kalendářní přehled pro celý rok a slouží jako praktický manuál pro jakoukoli zahradu. Je jedinečná v tom, jak se cíleně zaměřuje na zapojení (menších i větších dětí) do veškerého dění. Nabízí spoustu inspirace, jak si v zahradě tvořivě a příjemně hrát v jakékoli sezóně. Tato hra je propojena i s opravdovým pěstováním,  které bude bavit dospělé i děti a díky kterému si společně vypěstují krásnou vlastní úrodu! Celoroční životní cyklus zahrady se prolíná s konkrétními pracovními postupy a činnostmi vhodnými pro děti, formou originálních, ale přitom snadno zvládnutelných projektů.

   

Navíc se dozvíte spoustu zajímavých detailů ze života zvířat i fungování rostlin. Seznámíte se také s hezkými tradičními rituály, které můžeme i dnes s chutí zapojit do moderního rodinného života. A dozvíte se, jak proměnit svou zahradu v opravdu živé a zajímavé místo plné zeleně, květin a jedlých plodů, plné motýlů i ptáků, záhonků i skrýší: zdroj radosti, úrody a dobrodružství. Autorka, která je známá i svou prvotinou Zahrádka v květináči, své znalosti a zkušenosti pravidelně zveřejňuje například na blogu http://www.zahradamebavi.cz/.

Kniha je plná krásných fotografiích z reálného pestrého roku s dětmi na zahradě, návodnými postupy a ilustracemi. Je určena dětem a jejich průvodcům: rodičům, prarodičům i pedagogům. 

Knihu si můžete objednat ZDE.