Čím dál více lidí touží opečovávat si vlastní bylinky, případně i pár keříčků jahod, rajčat nebo jiné zeleniny. Tento sen je splnitelný i když nemáte zahradu.

Na pěstování bylinek bohatě stačí okenní parapet. Pokud ven před okno umístíme truhlík, můžeme bez problémů pěstovat vlastní aromatické bylinky. Mají také další výhody – provoní vzduch a budou působit částečně jako repelent a během letních dnů odpuzovat otravný hmyz od oken.

Uvnitř bytu je také můžete pěstovat, ale dříve nebo později budou strádat. Pokud si bylinky chceme pěstovat doma během zimních měsíců, je nejlepší zvolit druhy, které i v přírodě rostou celoročně v podobně teplém klimatu. Pro představu jsou to třeba bylinky uplatňované v asijské kuchyni, jako je citronová tráva nebo vietnamský koriandr – což ve skutečnosti není žádný koriandr, nýbrž rdesno vonné, ale svou vůní právě koriandr připomíná.

Jaký substrát a jaké hnojivo vybrat
V obchodní síti je k dispozici celá řada speciálně namíchaných substrátů, a to i přímo pro bylinky. Stačí i běžná zemina promíchaná s pískem, a na dno nádoby nezapomeňte přidat drenážní vrstvu z kamínků nebo hliněných střepů. Rostliny mají v nádobě omezený prostor a živiny rychle vyčerpají. Rajčata, papriky nebo jahody je třeba hnojit pravidelně, abychom se dočkali úrody.

Pokud se jedná o typické středomořské bylinky, jako je levandule, tymián, rozmarýn nebo dobromysl, tyto rostliny jsou zvyklé na chudou, kamenitou půdu a tedy ani v nádobě nějaké přílišné hnojení nevyžadují. Naopak, pokud je příliš hnojíme, sice rychle rostou, ale ztrácejí své aroma a jsou slabší a vytáhlejší. Obecně řečeno rostliny pěstované v nádobách, které hodláme konzumovat se doporučují hnojit pouze organickými hnojivy.

Kterým bylinkám nevadí přímé slunce
Přímé slunce je zrádné, pokud je okno na jih, je v létě přes poledne rostliny potřeba trochu zastínit. Půjdou zde jahody, rajčata a ostatní zelenina a všechny aromatické středomořské bylinky, jako je rozmarýn, dobromysl, levandule, bazalka, tymián, šalvěj, svantolína, majoránka či vavřín, tedy bobkový list. Pokvetou tu krásně všechny letničky, muškáty, slunečnice a žár bez problémů zvládnou všechny sukulenty. Vedle bylinek si můžete nasázet třeba koberec z netřesků a rozchodníků.

Pokud máte balkon nebo okno na východ či západ, mají rostliny o lehké přistínění postaráno, což ocení třeba stévie, máta či meduňka. Na severně orientované stěně domu, kde leží stín po většinu dne, je pěstování bylinek nejproblematičtější, vhodné jsou máta, meduňka, pažitka, kerblík či libeček. Nicméně také na severně orientovaném balkoně se dočkáte úrody jahod a rajčat. Budou jen pomalu vyzrávat a bude jich méně.

Míchání bylinek se zeleninou nebo ovocem
Kombinování rostlin, tedy smíšené kultury, bývá běžné. Rostliny se vzájemně ovlivňují mnoha způsoby, kořeny vylučují látky – tzv. exsudáty, které zase jiné rostliny využívají. Některé obohacují půdu o dusík (jako bobovité), jiné zase odpuzují škůdce a choroby, které pak v sousedství nenapadají tolik ani ostatní rostliny. Kombinací je celá řada, často spolu překvapivě fungují při pěstování rostliny, které společně také konzumujeme (bazalka a rajče, kmín a brambory).

Do smíšených zelených kultur patří určitě také bylinky a květiny. Aromatické bylinky díky silicím, které uvolňují, brání chorobám a škůdcům napadat své sousedy. Mezi letničky patří zejména měsíček a aksamitník. Obzvlášť aksamitník neboli afrikán je dost přehlížená letnička. Přitom jde o rostlinu skoro zázračnou, která pomáhá dezinfikovat půdu, v níž roste, je jedlá a dá se řezat i do vázy.

Tipy na závěr

V písčité a chudší půdě na slunci se daří levanduli, rozmarýnu, saturejce, tymiánu, oreganu, třezalce a dalším středomořským rostlinám. Zato pažitka, máta a šalvěj dají přednost vlhčímu prostředí a polostínu. Choulostivé bazalce je zase dobře ve skleníku nebo v místnosti, proto také není problém pěstovat ji třeba na okenním parapetu.

Velké vegetační nádoby umožňují pěstovat značné množství bylinek i na poměrně malé ploše. Při nedostatku místa je dáte na okenní parapet nebo na římsu. V bytě můžete bylinky umístit za okno a do různých závěsných systémů.

Nezapomínejte ani na plané bylinky, např. medvědí česnek, kopřivy, sedmikrásky či květy pampelišek.

Zpracování bylinek

Když už máte zdroj vlastních čerstvých bylinek, myslete i na jejich uchování. Přebytky si můžete samozřejmě nasušit, ideálně na teplém a stinném místě s dostatečným přístupem čerstvého vzduchu. Rostliny zavěsíte ve svazcích, horní částí dolů. Nařezané výhonky, kořeny, okvětní lístky sušte rozložené na drátěných roštech. Můžete je také sušit v troubě při maximální teplotě 50 °C. Pro uskladnění jsou vhodné skleněné a porcelánové nádoby.

Bylinky lze i zamrazit. Jednoduše je rozdělíte do malých porcí a v mikrotenových sáčcích nebo v dózách uložíte do mrazničky. Dobře se také dají konzervovat naložením do rostlinného oleje nebo do octa.