Na trzích a zahrádkách se začínají objevovat první letošní české jahody a další ovoce bude rychle přibývat. Přichází tak čas letních osvěžujících dezertů, které jsou krásně barevné, voňavé a jak je v mém zvyku – zdravé. Navíc jsou jednoduché a rychlé na přípravu, protože potřebuje opravdu jen pár ingrediencí.

Když jsem během nedělního dopoledne připravovala recepty, kluci asistovali a měli slíbeno, že můžou po nafocení všechno sníst. Na zmrzlinu se těšili nejvíc a zmizela proto nejrychleji, ale škrábání lžiček o dno misek, talířků a skleniček bylo slyšet po každém naservírovaném chodu.

Všechno skončilo v bříškách do posledního kousku ovoce, takže mám pro vás recepty prověřené a doporučené opravdu velkými mlsaly 🙂

MALINOVO AVOKÁDOVÁ SMOOTHIE BOWL 

Mražené maliny s krásně zralým avokádem vykouzlí jemný krém, který se hodí jako základ pro smoothie bowl. Stačí maliny s avokádem a kokosovou smetanou rozmixovat a pro děti trochu dosladit. Já používám nejraději med, ale když ho zrovna nemáme, přidávám rýžový sirup, protože je téměř čirý a nezbarví malinový krém do hněda. Misku si pak dozdobte tím, co máte rádi. Úplně na dno můžete dát granolu nebo vločky, poté přidejte malinový krém a dozdobte ovocem a oříšky.

Ingredience

150 g mražených malin; 1/2 avokáda; 50 g rýžového sirupu/světlého medu; 1 lžíce kokosové smetany

na dozdobení

1/2 avokáda; pár malin; nahrubo nasekané pistácie; strouhaný kokos

 

BORŮVKOVÁ ZMRZLINA 

Ta nejlepší zmrzlina, jakou znám, je vytvořena pouze ze dvou ingrediencí – mraženého banánu a ovoce. Banán si připravte den předem. Pokrájejte ho na kolečka a nechte přes noc zmrazit. Klidně si zamrazte větší množství banánů a pro přípravu zmrzliny si vždy odloupněte jen potřebné množství. Pak rozmixujte všechny suroviny do hladkého krému. Já přidávám i trochu kokosové smetany, zmrzlina je ale výborná i bez ní. Kvůli klukům ji také ještě doslazuji, ale být to na mě, obejdu se bez doslazování. Rovnou z mixéru má zmrzlina tekutější konzistenci, vychutnáte si ji proto v mističce se lžičkou. Když ji přendáte do misky a ještě na dvě hodiny dáte zamrazit, půjdou vám krásně tvořit zmrzlinové kopečky.

Přendáním krému do formiček vytvoříte lehce nanuky. I ty jsou u nás hitovkou 🙂

Ingredience

100 g mražených borůvek; 100 g mražených banánových koleček; 50 g rýžového sirupu/světlého medu; 2 lžíce kokosové smetany

 

JAHODOVÝ MILKSHAKE 

Milkshake je rychlovka, která vždycky potěší. Připavit si ho můžete nejen z jahod, ale i z malin, ostružin, borůvek, rybízu a dalšího šťavnatého ovoce. Ovoce rozmixujte, přilejte dobře vychlazené mléko a opět trochu promixujte. Pokud chcete, doslaďte ho medem nebo jiným sirupem. Sklenice nezapomeňte dozdobit, děti tak svačince zaručeně neodolají. Pokrájejte jahody na tenoučké plátky a přimačknutím je přilepte na stěnu sklenice. Opatrně nalijte milkshake a můžete podávat.

Ingredience

200 g čerstvých jahod; 150 ml rostlinného mléka (v našem případě mandlového); 50 g rýžového sirupu/medu; 1-2 jahody na dozdobení sklenice

 

OVOCNÉ BÁBOVIČKY 

Želatinové bábovičky jsou dalším rychlým receptem, kdy krásně zpracujete různé ovoce. Abyste zachovali ovoce čerstvé a plné vitamínů, pokrájejte ho na kousky a dejte do malých formiček. Zvlášť si pak podle návodu na sáčku připravte želatinu z agaru, doslaďte sirupem nebo medem a čerstvé ovoce jím zalijte. Nechte dobře vychladit. Vyklopte bábovičku a položte ji na ovocné lůžko z rozmačkaných borůvek a malin.

Jiný způsob přípravy báboviček je takový, že pokrájené ovoce povaříte ve vodě s rozmíchaným agarem (množství použijete opět podle návodu) a dosladíte. Horké přelijete do formiček a necháte vychladit.

Ingredience

různé ovoce pokrájené na kousky (jahody, maliny, borůvky); 1 dcl vody; práškový agar; 1 lžíce rýžového sirupu/medu

ovocné lůžko

rozmačkané borůvky s malinami

Dobrou chuť 🙂

Taťána Shamma, www.mamidasdobrotu.cz