Sezona bezu je v plném proudu! Neváhejte a natrhejte si ho co nejdříve. Odkvétá rychle a nejcennější látky obsahuje právě při plném rozkvětu.

Léčivé účinky květu bezu černého

Květ bezu černého má močopudné účinky. Příznivě také ovlivňuje cévní stěny. Je skvělým pomocníkem při nachlazení a při nemocech cév. Bez dále podporuje vykašlávání a  tvorbu mateřského mléka. Pozitivně také ovlivňuje léčení ekzémů.

Kdy a kde sbírat

Sbíráme květy, které jsou již rozkvetlé. Ideální je, když jsou rozkvetlé téměř všechny. Nejčastěji můžeme bez černý sbírat koncem května a v průběhu června. Ideální dobou pro sběr je poledne. Sbíráme na čistém místě, protože květy se nesmí oplachovat.

Bezový med

30-40 ks bezových květů, 1 l vody, 2 ks citronů, 1 kg třtinového cukru

Květy bezu stříháme opatrně nůžkami, abychom moc nesetřásli pyl a další cenné látky.  Před zpracováním květy rozložíme na čistý papír a necháme je asi hodinu, aby z nich vylezli broučci.

Potom květy naskládáme do velké sklenice či hrnce, přidáme nakrájený citrón bez kůry a zalijeme vychladlou převařenou vodou.

Přikryjeme utěrkou či poklicí a dáme do chladna. Necháme takto společně působit asi 24 hodin.

Druhý den vodu a květy bezu přecedíme přes plátno či plenu a dobře vymačkáme.

Do výluhu přidáme třtinový cukr a přivedeme k varu. Vaříme hodinu do požadované hustoty.

Hotový med přeléváme do sklenic, pevně uzavřeme a necháme vychladnout. Uchovávejte na temném místě při pokojové teplotě.

Bezový sirup

Postup je stejný, ale výluh nevaříme, jen mírně zahřejeme, aby se rozpustil cukr. Stačí cca 70-80° C minutku či dvě, déle není třeba. Přeléváme do sterilizovaných lahví ještě horké.