Trápí vaše děti ekzémy? Nezabírají krémy a koupele? Vyzkoušejte výživovou terapii. Možná vám pomůže vyřešit problém s atopickým ekzémem.

Atopický ekzém, také někdy diagnostikován jako atopická dermatitis, trápí 15-20 % dětské populace. Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění způsobené jak alergickou reakcí, tak nealergickým způsobem jako je například mechanický. Vznik tohoto onemocnění je multifaktoriální. Některá miminka se rodí již z ekzémem, která na něho přenesla jeho matka například přemnoženou bakterií candida albicans. Roli hraje také genetická predispozice, ale také epigenetika a další faktory jakými jsou stres, strava či faktory životního prostředí. Nemůžeme tedy jednoznačně říct, který ze zmíněných faktorů byl tím spouštěčem. Po podrobné konzultaci s rodiči a po prohlédnutí dítěte se mohou vyloučit určité příčiny vzniku a potvrdit naopak ty, které jsou více pravděpodobné a následně doporučit jak dítěti pomoci.

První, na co by se nutriční terapeut měl zaměřit je tzv. eliminační dieta a psychický stav. V tomto článku se zaměříme na stravu.

Co znamená eliminační dieta?

Na dobu nejméně 3-4 týdnů se vyřadí ty potraviny, které jsou vysoce alergenní a mohou způsobovat problémy. Proč ale vyřadit určité potraviny, když je problém na kůži? Cokoli co sníme, ovlivňuje naši střevní mikroflóru. Pokud je náš gastrointestinální trakt narušen, podrážděn právě zmíněným alergenem anebo trpíme tzv. “leaky gut” což je zvýšená propustnost střev či potravinovou senzitivitou, pak se toto může projevit na kůži v podobě ekzémů či jiných “vyrážek” a zdravotních problémů.

O jaké alergeny v potravě se tedy především jedná?

1. Mléčné výrobky a vejce (vaječný bílek)

2. Lepek v jakékoli podobě

3. Některé druhy ovoce jako například citrusové plody, kiwi apod.

4. Průmyslově zpracovaný cukr

5. Arašídy a jiné druhy ořechů

Vyřadit by se také měly uzeniny a masné polotovary obsahující konzervační látky a stabilizátory.

Rodiče znají své děti nejlépe a tak většinou při konzultaci s nutričním terapeutem jsou schopni identifikovat potravinu, která dělá největší problémy – je třeba udělat rozbor alespoň týdenního jídelníčku dítěte, pokud se nejedná o miminko do 6 měsíců, které je plně kojené anebo na umělé výživě (některé druhy umělé výživy mohou také způsobovat problémy). Pomoci identifikovat potravinu, která může způsobovat ekzém, mohou také testy na potravinové alergie (sleduje se IgE složka) a potravinovové senzitivity (sleduje se IgG složka).

Jak tedy postupovat?

1. Vyřadíme a nahradíme nejproblematičtější potraviny. Například kravské mléko nahradíme rostlinným mlékem jako je mandlové, kokosové anebo z kešu ořechů (pokud na ně dítě není alergické), pečivo nahrazujeme luštěninami, škrobovou zeleninou, raw semínkovými chleby anebo pečeme bezlepkové chleby. Průmyslově zpracocaný cukr nahradíme přírodními sladidly jako je surový med (med nikdy nezahřívejte na vyšší teploty) kokosovým nektarem, datlovým sirupem či melasou.

2. Střevní mikroflóru posílíme kvalitními pro a prebiotiky. Kombinaci pro a prebiotik se říká symbiotika. U starších dětí se doporučují pro a prebiotika ve stravě v podobě fermentovaných potravin jako kvašené zelí, pickles, kombucha, vodní kefír, tempeh, tamari apod. Prebiotika ve formě oligosacharidů najdeme například v cibuli, chřestu, banánech, pórků ad. Vyhněme se mléčným fermenovaným potravinám jako je kefír či jogurty. Pokud se jedná o kojence, pak probiotika může konzumovat maminka, jelikož se dostanou přes mateřské mléko do dětského organismu anebo pak kapátkem probiotiký prášek smíchat s mateřským mlékem a nakapat do pusy. Vřele doporučuji tato anti-alergenní probiotika GutPro Infant, vhodná pro děti od narození.

3. Stravu obohatíme o omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, které mají silné protizánětlivé účinky a jsou důležité pro správný vývoj imunitní a nervové soustavy u dětí. V rostlinné říši je najdeme v chia, konopném a lněném oleji nebo semínkách, vlašských ořeších, avokádu, dýňovém oleji.

4. Zinek, který je blahodárný na kůži můžeme podávat ve formě dýňových semínek (rozmixovat do ranních kaší, smoothie, větším dětem na svačinu). Pomoci může také zinková mast anebo gel z lékořice.

5. Vitamíny A, C a E – které jsou všechny důležité pro regeneraci kůže a posílení imunity. Vitamín A najdeme například v mrkvi, listové zelenině, batátech, dýni, lucumě, goji neboli kustovnici. Vitamín C v paprice, brokolici, listové zelenině, citrusech, jahodách apod. Vitamín E pak v rakytníkovém oleji, mandlích, slunečnicových semínkách apod.

Svědění pomůžeme promazávání – výborné zkušenosti jsou s paw paw přírodní mastní a pokud se jedná o plísně, pak neemový olej. Ovesné koupele také mohou odlehčit svědící kůži a pěkně zabírají konopné a zinkové masti. Vyhněte se konvenčním kosmetickým a hygienickým přípravkům. Nahradit můžete pomocí značek jako je například Sonett.

Léčba ekzému pomocí nutriční terapie trvá sice déle, zato jde o komplexní přístup, kdy nás zajímá příčina nemoci. Intervence nemají vedlejší účinky oproti konvenčně předepisovaným kortikosteroidům.

Příklad jídelníčku pro dítě s ekzémem od cca 2 let:

Snídaně – chia pudink s mandlovým mlékem, banánem a nastrouhaným jablkem. Přidáme lžičku lněného oleje a probiotik.

Svačina – ovocno-zeleninové smoothie např. kombinace banán, kadeřávek, brokolice, mandlové mléko, ananas a konopné semínko NEBO nakrájená okurka, mrkev, řapíkatá celer s mandlovým pestem.

Oběd – grilovaná sladkovodní ryba s pečenými batáty s domácím pestem z bazalky (pokud je dítě alergické na ořechy, můžete do pesta použít cizrnu).

Svačina – okurky a mrkve na tyčinky s řepnou pomazánkou.

Večeře – polévka ze špenátu a hrášku s česnekem, zahuštěná červenou čočkou.

Autor: Mgr. Eva Hájková, MPH, MBA

www.evahajkova.com

www.ifmv.cz

www.eva-hajkova.cz